KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14655102
nr 1465 5102
Wilhelm Lorens Holm
(1810-1877), Sverige
Oljemålning, Sjö. Signerad, daterad 1864. Olja på duk, 21x30cm, yttermått inklusive ram: 34x44cm
Wilhelm Lorens (Lorentz) Holm, svensk konstnär född omkring 1810, död 1877 .
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 2 maj 2022
kl 20:44:47
2.200 kr
2.000 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
Wilhelm Lorens Holm
Läs mer om Wilhelm Lorens Holm